Jak działamy

Do swojej pracy przykładamy ogromną wagę i podchodzimy do niej z dużym zaangażowaniem. Dzięki temu nasze nagrobki granitowe zawsze są wykonane doskonale.

Podczas procesu tworzenia bierzemy pod uwagę każdy, nawet najmniejszy szczegół, ponieważ wiemy, że może on mieć znaczący wpływ na całość. Przed przystąpieniem do realizacji, pokażemy Państwu gotowy projekt do zatwierdzenia. Projekt możemy poprawiać tak długo, póki nie spotka się on z całkowitym zadowoleniem. Dopiero wtedy zabierzemy się za wykonanie pracy. Po jej zakończeniu i zamontowaniu nagrobka na cmentarzu, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie. Każdy etap naszej pracy jest dla nas tak samo ważny. Współpracując z Klientem, poświęcamy mu swój czas oraz uwagę, chętnie doradzamy i udzielamy odpowiedzi na wszelkie pytania.

 

1. SPOTKANIE

Aby mógł powstać piękny pomnik, najważniejszym etapem całego procesu wytwarzania nagrobka jest spotkanie. W naszej pracowni, przy ulicy Niecała 12, 05-270 Marki.  Posiadamy mnóstwo zdjęć, na których możemy zaprezentować wykonane przez nas projekty, aby wybrać elementy nagrobka, które spodobają się Państwu najbardziej.

 

2. PROJEKT

Projekt jest tym etapem w całym procesie, który lubimy najbardziej. Mamy głowy pełne pomysłów, śledzimy najnowsze trendy, podróżujemy po Europie gdzie możemy inspirować się budynkami, kształtami, kolorami i połączeniami stylów. Gdy zbierzemy od państwa informację o tym, co się Państwu najbardziej podoba, jaki kolor granitu Państwo wybrali, sprawdzimy planowaną lokalizację nagrobka. Po zebraniu tych informacji zaproponujemy Państwu projekt nagrobka. Projekt ten, będziemy poprawiali do momentu, kiedy nie spotka się z państwa całkowitym uznaniem.

Wszystkie nagrobki świata łączy jeden element. Napis na tablicy. Podczas projektowania nagrobka, uwzględniamy liczbę liter na płycie ich rozmiar i rozkład, dzięki temu możemy osiągnąć optymalny, czytelny, zgodny z zasadami liternictwa napis. Przykładamy do tego niezwykłą wagę.

 

3. PREZENTACJA

Wiemy, że w dzisiejszych czasach jest mnóstwo opcji wizualizacji projektu. Jako rzemieślnicy z tradycją trwającą od 1973 roku, pomimo uznania dla nowych technologii – nie stosujemy ich. Dużo łatwiej nam operować miękkim ołówkiem po charakterystycznej pomarańczowej kartce papieru milimetrowego, niż myszką po ekranie monitora. Wydruk 3D nie należy do najszybszych i najdokładniejszych technologii.

W naszej pracowni mają Państwo unikalną możliwość obejrzenia gotowego nagrobka, tuż przed zamontowaniem go na cmentarzu. To czas, aby zobaczyć zamówiony przez Państwa gotowy nagrobek, dokonać ostatnich poprawek w ustawieniu elementów i dopasowaniu napisów.

 

4. INSTALACJA NA CMENTARZU

Ostatnim krokiem jest zainstalowanie nagrobka na cmentarzu. Poinformujemy państwa telefonicznie, gdy tylko nagrobek zostanie ustawiony. Gwarantujemy, że będzie to trwała pamięć o najbliższych.

Pomnik jako forma upamiętnienia może mieć bardzo różny kształt. I są kształty, które skupiają uwagę i są w stanie generować wokół siebie życie. Takich pomników jest niewiele. Ich wspólną cechą jest to, iż nie są one w swej wymowie jednoznaczne. (…)

Jarosław Trybuś